TurizmIndex.com

 Ana sayfaYenilerOtel / Pansiyon EkleBize UlaşınAçılış Sayfası YapFavorilere Ekle  

İhlas Armutlu Tatil Köyü

Adı / Ünvanı : İhlas Armutlu Tatil Köyü 

Web Adresi : http://www.ihlasarmutlu.com 
Hit : 6853 
Kısa Açıklama : İhlas Armutlu Tatil Köyü 
New Page 2

Detaylı Bilgi :

İhlas Armutlu Tatil Kötü

Armutlu Tatil Köyü projesi, Yalova''nın Armutlu ilçesi Bozburun mevkiinde yer almaktadır. Tatil Köyü, ormanlarla kaplı deniz kıyısında 200,000 m2''lik bir arazi üzerindedir. Bu proje, Türkiye''nin en büyük ve en kapsamlı termal tatil köyü niteliğindedir.

Projenin tamamı deniz manzaralı 11 blok ve 1.686 daire olarak inşa edilmiştir. Dairelerin tamamında kaplıca suyu vardır. Proje 37.092 adet devremülk kapasitesine sahiptir ve 2004 yılı, ilk yarısında hizmete girmiştir.

Proje kapsamında aktivite olarak; 6 adet yüzme havuzu (açılıp kapanabilen dört adet yarı olimpik kapalı yüzme havuzu, iki adet açık yüzme havuzu) su kaydırakları, plajlar, gokart, jet-sky, banana sörf, bowling salonu, internet kafe, futbol sahaları, basketbol ve voleybol sahaları,aile havuzu, kaplıca havuzu, fin hamamı, masaj, sauna, fitness center, 4x4 Atv, Lunapark ve Faytonlar bulunmaktadır.

Ayrıca tesiste; alişveriş merkezi, market, kafeteryalar, restorantlar, fastfood ve sağlık merkezi yer almaktadır.

Tatil Köyünün kendi deniz otobüsü iskelesi vardır. Her gün İstanbul, Yenikapı ve Bostancı''dan kalkan tarifeli deniz otobüsleri ile Armutlu''ya 1 saatte ulaşabilirsiniz.

Her dairede şifalı kaplıca suyun kullanılabildiği proje, termal turizm için de cazibe merkezi konumundadır. Tatil Köyünde yaz kış, günlük, yaklasik 9.000 kişi konaklayabilmektedir.

Projede belli başli olarak şu birimler yer almaktadır: Devremülk blokları, alışveriş merkezi, sosyal tesisler, yüzme havuzları kompleksi, aquapark, deniz otobüsü iskelesi, restaurantlar, kabul binası, Lunapark ve sağlık tesisi.

Armutlu Tatil Köyü Ulaşım - Yeri

Tatil Köyümüz, Armutlu ilçesinin Bozburun (Tavşantepe) mevkiindedir. Yarımadanın Marmara Denizinde son bulduğu en uç noktanın güney sahilinde yer almaktadır. 1300 m.lik sahil şeridinde 200.000 m²''lik bir arazi üzerinde kurulmuştur. Kuzeyi ormanlık alan, güneyi ise ölü deniz hüviyetindeki Gemlik Körfezinin baslangicinda yer almaktadır. Pırıl pırıl ve sakin bir denize sahip olan arazimizin %89''u yeşil alan ve sosyal aktivitelere, %11''i de inşaata ayrılmıştır.

Armutlu Tatil Köyü, Samanlı Dağları''nın Marmara Denizi''ni ve Gemlik Körfezini Güney
yamaçlarından seyreden kıyı şeridinde bulunmaktadır. 55 km Kuzeyinde Yalova il merkezi, 42 km Güneydoğusunda Gemlik ve 80 km Güneyinde Bursa  bulunmaktadır.
Bu merkezlere karayoluyla ulaşılabildiği gibi, İstanbul -Yenikapı''dan Armutlu''ya tarifeli deniz otobüsleriyle veya Yalova üzerinden Feribotla İstanbul bağlantısı vardır.

Proje''de Heliport ve Deniz Otobüsü iskelesi mevcut olup, Deniz otobüslerinin ve diğer yolcu taşıma gemilerinin yanaşabilmeşi için planlanmış iskele, tatil köyünün kendi iskelesi niteligindedir.

İDO Deniz Otobüsleri''nin İstanbul, Bostancı ve Yenikapıdan Armutlu Tatil Köyü''ne her gün tarifeli seferleri vardır.

 

Konaklama ve Daire Kiralamak İçin,
Rezervasyon Telefonlarımız
 

  TEL: (226) 531 10 00 /Pbx
FAKS: (226) 531 10 03

 GSM (AVEA)
(505) 244 20 44 / Pbx

GSM (TURKCELL)
(533) 392 23 69 /Pbx

İletişim Bilgileri :

Google Reklamları

Adres : İhlas Armutlu Tatil Köyü Armutlu

il : Yalova - Armutlu
Telefon : (226) 531 10 00
Fax : (226) 531 10 03
İhlas Armutlu Tatil Köyü,  8.7.2009 20:23:57   tarihinde turizm index rehberine eklenmiştir.

Tatil Köyü diğer seçenekler için tıklayın

 Ana sayfaYenilerFirma Ekleİletişim  

Otelinizi Ekleyin  |  SeyahatAcentası Ekleyin  |  Seyahat ve Turizm Kampanyaları

  

Ekonomi ve İş Dünyası