TurizmIndex.com

 Ana sayfaYenilerOtel / Pansiyon EkleBize UlaşınAçılış Sayfası YapFavorilere Ekle  

Ethem Hotel

Adı / Ünvanı : Ethem Hotel 

Web Adresi : http://www.ethemhotel.com 
Hit : 3745 
Kısa Açıklama : Fethiye''''nin eşsiz doğal güzelliğini görmek, eğlencenin tadına varmak ve kalabalıktan uzak aile sıcaklığı içinde bir tatil geçirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Burada kendinizi özel hissedecek ve tüm yorgunluğunuzu atabileceksiniz. Havuzumuzun serin sularında huzurla dinlenirken, açlığınızı aşçımızın sizin için hazırladığı açık büfe yemeklerle Türk mutfağının lezzetini vararak gidereceksiniz. Tatiliniz esnasında size özel hazırlanan geziler tatilinize hem heyecan hem de tarihin ve doğanın sihirli güzelliğini getirecek. Fethiye''''nin en hareketli eğlence merkezlerinden biri olan Hisarönü’ne çok yakın olan otelimiz, ayrıca Dünya''''ca ünlü Ölüdeniz Plajı''''na da 10dk uzaklıktadır. 
New Page 2

Detaylı Bilgi :

Odalar

      23 oda ( 3 süit)

55 yatak

Wc - Banyo

24 saat sıcak su

Resepsiyon bölgesinde uydu televizyonu

Havuz

Oyun parkı ve şark köşesi

Tüm odalar balkonlu, panoramik görüşlü ve havuz manzaralıdır

 

Restoran & Bar

 Türk ve dünya mutfaklarından seçenekleri bulabileceğiniz restoranımızda sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve açık büfe akşam yemeği servisleri verilmektedir.

 

Gezi Programları

 

Aşağıda belirtilen ören yerlerine otelimiz tarafından otelimiz müşterilerine özel geziler düzenlenmektedir.

  1. Kaya Mezarları

Şehir içinde Likya döneminden kalma M.Ö.4.YY. eserleri dikkati çeker. Bunlar, şehrin simgesi haline gelen doğal kayaya oyulmuş mezarlardır. Çok sayıda düzgün basamaklarla mezarların en güzel ve en görkemlisi olan Amintas’a ulaşılır. Bu mezar aşağıdaki düzlükten de kolaylıkla görülür ve yaklaştıkça, büyüklüğü karşısında duyulan hayranlık artar. İon stilinde ve tapınak türündedir. Soldaki sütunun orta kısmında, M.Ö.4.YY. alfabesi ile ”Herpamias oğlu Amintas” yazılıdır. Bu kişinin kimliği tam olarak bilinmemektedir.

 

  1. Ölüdeniz-Belcekız

Babadağ ve Mendos Dağları''''nın eteklerinde yer alan Ölüdeniz dünyaca ünlü bir plajdır. Gün boyu denizin, güneşin ve kumsalın tadı unutamayacağınız güzellikteki bu plajda çıkarılır. Buradaki koya adını veren Belcekız ve Ölüdeniz bir efsaneye dayanıyor. Eski çağlarda buralardan geçen gemiler açıkta demirler ve içme suyu almak üzere kıyıya sandalla çıkarlarmış. Bir gün yaşlı bir kaptanın genç, yakışıklı oğlu su almak için koya çıktığında güzel Belcekız''''ı görmüş. Görür görmez de birbirlerine aşık olmuşlar. Ama delikanlı suyu alıp dönmek zorundaymış. Gemi uzaklaşıp gitmiş. Belcekız hep kıyıya bakmış, sevgilisinin yolunu gözlemiş. Delikanlı da geminin buralardan her geçişinde su almaya gelir, görüşürlermiş. Bir gün buradan geçerken fırtına patlamış. Delikanlı, babasına burada korunaklı bir koy olduğunu söylemiş. Babası ise delikanlının sevgilisini görmek için gemiyi parçalamayı göze aldığını düşünmüş. Fırtınayla birlikte kavga da büyümüş baba-oğul arasında. Gemi tam kayalara çarpacakken baba bir kürek darbesiyle oğlunu denize atmış ve dümene yapışmış. Ve tam o sırada durumu kavramış. Deniz dönerek çarşaf gibi bir koya girmekteymiş. Oğlan orada ölmüş. Kayaların üzerinde sevdiğini bekleyen Belcekız da kayalara atlayıp ölmüş. İşte o günden beri kızın öldüğü yere Belcekız, delikanlının öldüğü yere de Ölüdeniz denmiş.

  1. Kıdrak Tabiat Parkı piknik ve plaj gezisi

Kıyıların olağanüstü manzara güzelliklerine, bakir flora ve faunasına, su sporları yapmaya elverişli deniz potansiyeline sahip olması nedeniyle 950 hektarlık bölümü 1983 yılında Tabiat Parkı olarak ayrılmıştır. Kızılçamların hakim olduğu alanda mersin, meneviş, keçiboynuzu ve makiler yer almaktadır. Gezimizde her türlü deniz aktivitelerine katılabilir, mangal keyfi eşliğinde pikniğin tadını çıkabarbilirsiniz.

  1. Kayaköy-Gemiler Koyu

11 ila 14.yy’lar arasında esli Likya uygarlığı kalıntıları üstüne kurulan Kayaköy,1922 yılına kadar ağırlıklı olarak Anadolu Rumları’nın ve Türkler’in birlikte yaşadığı bir yerleşim yeridir. 1922 yılında iki ülke arasında yapılan bir nüfus değişimi anlaşması gereği, Trakyalı Türkler ve Anadolulu Rumlar karşılıklı olarak yer değiştirmişlerdir. Bu mübadele sonucu bazı kaynaklara göre geri dönen Trakyalı Türkler savaşın kötülüğünü hatırlatması açısından bölgeye yerleştirilmemiş köy ‘Barış Köyü’ olarak koruma altına alınmış bir turizm merkezidir. Bölgede 3500 civarında kaya ev olduğu tahmin edilmektedir. 6500 kişilik nüfusa ulaşmış olan köy, kiliseleri, eczane, hastane ve hekimleri, okulları, postanesi ve zanaat atölyeleri ile yörenin en büyük sosyal ve ticaret merkezi konumuna gelmiştir. Aynı zamanda basımevi bulunan köyde yörenin tek gazetesi çıkarılmaya başlanmıştır.

 

Kayaköy’de öğle yemeği oraya özel kendin pişir kendin ye restoranlarından birinde yenmektedir. Yemekte ev yapımı köy tereyağı, yoğurdu ve gözlemesinin de tadına bakılabilir.

 

Kayaköyden geziye devam edildiğinde eşsiz manzarası ve mavi bayrak belgeli deniziyle Gemiler koyu St.Nicholas adası ile bizleri karşılar. Berrak suyunda serinlemek ve çam ve zeytin ağaçları altında bir yorgunluk kahvesi içmek için aranılan bir ören yeridir.

 

  1. Tlos-Yakapark-Saklıkent

Tlos Antil kenti Roma mimarisinin yansımalarını taşımaktadır. Antik kentteki kale, harabeler ve amfitiyatro tarihi günümüze taşımaktadır. Bir rivayete göre mitolojik kahraman Bellerophon ve kanatlı atı Pegasus burada yaamıştır.

 

Tlos Antik kenti`nden bir km daha yukarı çıkacak olursanız doğal su kaynaklarının insan eli ile bir sanat eserine dönüştürüldüğü Yaka Park`a rastlarsınız. Asırlık çınar ağaçları arasından akan sular, yeşilin onlarca tonu, alabalık havuzu ve sevilmeyi bekleyen alabalıklar sizi şaşırtabilir.

 

Saklıkent kanyonu`na girdikten sonra müthiş bir çağıltı ile akan Karaçay`ın sesini duyarsınız.Kayalara tutturulmuş demir iskele üzerine döşenen tahta korkuluk üzerinde yürüyerek kayaların altından fışkırna temiz su kaynağına ulaşırsınız.İsteyenler buradan karşıya geçip kanyonun derinliklerine kadar ilerleyebilirler.Güneş ışınlarının giremiyeceği kadar dar ve yüksek olan kanyon 18 km kadar ileri doğru devam eder. Kanyonun keşfi ise çok yakın bir tarihe dayanmaktadır. Rivayetlere göre bir çobanın keçisini buraya kaçırması sonucunda keçisinin peşinden gitmesiyle keşfettiği kanyon, çevre yerleşkelerde merak konusu olur.

  1. Dalyan Gezisi- Çamur banyosu- İztuzu Plajı

Otelimizin önünden kalkan minibüsümüz ile 1,5 saat içinde kendine özgü güzelliklerle dolu Dalyan beldesine ulaşıyoruz. İskeleden otel müşterilerimize özel kiralanan teknemizin ilk durağı Sting ve Dustin Hoffman gibi dünya ünlülerinin de ziyaret ettiği çamur banyoları. Çamur banyosundaki çamurun üzerinizde kuruması sonucu teniniz geriliyor ve kırışıklıkları belli seanslar devam edildiği takdirde azaltıyor. Çamur maceranızdan hemen sonra işletme içinde yer alan sıcak su kaynağına giriyorsunuz. Kaynağın, romatizmaya, bel rahatsızlıklarına, siyatiğe iyi geldiği söyleniyor.  Bölgede birbirlerinin çamurlu hallerini gören turistler şakalaşıyor ve bol bol fotoğraf çektiriyorlar. Bölgede bu sayede eğlenceli bir aktivite kazanıyor.

Öğle yemegini nehrin kenarındaki kral mezarı manzaralı restoranda açık büfe olarak yiyiyoruz.

Carreta caretaların güvenip, yavrularını emanet ettikleri ender plajlardan birisi 5400 metre uzunluğundaki İztuzu plajı. dünyada doğallığını koruyan ikinci plaj olma ödülüne de sahip İztuzu, tam bir doğa harikası. Bir tarafı tatlı su diğer tarafı Akdeniz olan bu kumsalın bir benzerinin olmadığı söyleniyor. Denize dikey uzanan dağların dibinden başlayıp, dalyan deltasının ağzını kapatan plajın kumları altın sarısı ve incecik. Deniz ise kristal berraklığında. Sığ bir kıyıya sahip olan İztuzu plajı, yürürken ayaklarınızın altında kadifemsi bir tad bırakıyor.

  1. 12 Adalar Turu

Adalar Turu deniz ve güneşin bütün cömertliğini sunduğu Fethiye`de vazgeçilmez dinlenme yöntemidir.Uğranılan her adada verilen ve ortalama 45 dakika süren molalar sırasında,kendinizi dupduru denizin masmavi sularına bırakarak,derinlerde yüzmenin doyumsuz zevkini yaşayabilirsiniz.Balık,köfte,makarna ve salatadan olulan öğlen yemeğini denizde yemenin zevkinide yaşayacağınız bu seyahat esnasında isterseniz iskelede güneşlenebilir.İsterseniz masanızda çayınızı yudumlayabilir,İsterseniz çokşun müzikler eşiliğinde dans edip gönlünüzce eğlenebilirsiniz.Hertürlü soğuk ve sıcak içeceğide bulabileceğiniz tekne turları unutamadığınız anılarınız arasında yerini alacaktır.Fethiye`den saat 10:30 da kalkan teknele,Şovalye adası, Kızıl ada, Deliktaş adası, Yassıcalar, Tersane Adası, Cleopatra Hamamı, Bedri Rahmi Koyu ve göbün koyu`na uğradıktan sonra,sat 18:00 de tekrar fethiye`ye döner.Yapılan bu gezilerde  bütün gün denize girilebilir.Birbirinden güzel çok sayıda koy ve adaların bulunduğu fethiye ve çevresi,Yatlar ve mavi yolculuk teknelerinin en gözde yerleri arasında yer alır.

 

  1. Katrancı Koyu

Katrancı Koyu Şehre 17 km. uzaklıkta Muğla Karayolu üzerindedir. Denize kadar uzanan sık çam ağaçları ile kaplı koy,orman içi dinlenme alanı olup, duş, WC, kabin, içme suyu,büfe,kameriye,otopark gibi hizmetlerin de sunulduğu ideal bir çadırlı kamping ve günübirlik mesire yerleridir. Tepeleri kızılçam, okaliptus ve Kıbrıs akasyaları ile kaplı olan bölgede bir zamanlar büyük kazanlar içinde katranlar kaynatıldığı için koy bu isimle anılır olmuş. Günümüzde ise ekonomik tatil ve kamp karavan tutkunlarının vazgeçemedikleri mekanların başında geliyor. Fethiye''''ye yakın olması nedeniyle her yıl daha fazla rağbet gören kamp alnının 20-25 yıldır düzenli şekilde gelip aynı yere çadır kuran konukları da bulunuyor.

  1. Kelebekler Vadisi
  2. Göcek

Göcek; Fethiye Körfezi içerisinde yer alan ve Göcek Koyu olarak anılan sahil bandında yoğunlaşmış bir yerleşim yeridir. Denize açılan Güney yönü hariç etrafı dik Toros dağlarıyla çevrili olan Göcek, bu dağların arasına sıkışmış sınırlı bir araziye sahiptir.

Göcek içinde bulunduğu körfezin coğrafi yapısı nedeni ile sakin ve korunaklı bir liman görevi görmektedir. Birbirinden güzel sayısız koyları, irili ufaklı adaları ve turkuaz suları ile tatilciler ve deniz tutkunları için aranan tüm özellikleri bünyesinde barındırır. Göcek koyunun bu özellikleri açık deniz ve mavi yolculuk sevenlerin tekneleri için de mükemmel bir mola verme ve barınma noktası olmuştur. Bu ihtiyacı karşılamak üzere Göcek merkezinde dört ayrı uluslararası marina bulunmaktadır.

12 Adalar turu esnasında Göcek merkezine uğranmaktadır, ayrıca Göcek kasabasını gezmek isteyenler için Fethiye’den Göcek’e de ulaşım mevcuttur.

  1. Pamukkale-Efes

Pamukkale, kaynak sularının kirecinden oluşmuş bir tepe. Türkiye''''nin en tanınmış doğa harikasıdır; ve Denizli''''dedir. Pamukkale 2700 metre uzunluğunda ve yüksekliği 160 metredir. Parlak beyaz rengiyle Pamukkale''''yi 20 km uzaklıktan görmek mümkündür.Ayrıca Pamukkalede Antik Havuz, Antik Tiyatro, Arkeoloji Müzesi gezilmesi gereken yerlerdendir. Tepesinde antik Roma''''dan kalma Hierapolis adlı kutsal antik şehir bulunur. 5-10 km yakınında Laodikya antik kenti bulunur. 5 km ilerisinde ise uluslararası bir thermal merkez olan Karahayıt vardır. Pamukkale, ''''her derde deva'''' şifalı suları ve travertenleriyle, Türkiye''''nin turizm cennetlerinden biri. Doğa ile tarihin buluştuğu, UNESCO''''nun ''''Dünya Kültür Mirası Listesi''''''''nde bulunan Pamukkale, Türkiye''''de deniz turizmine alternatif merkezlerden biri konumunda. Denizli''''nin dünyaya açılan penceresi Pamukkale, travertenlerin sunduğu görsel zenginlikle, yılda 1 milyonun üzerinde yerli ve yabancı turisti misafir ediyor. Pamukkale''''nin binlerce yıldır yerleşim merkezi olmasını sağlayan şifalı termal su, bölgenin dünyaca ünlü beyaz travertenlerinin de hayat kaynağı. Pamukkale''''nin hemen yakınındaki Karahayıt ve Gölemezli''''deki termal kaynakların romatizma, kalp, mide, damar sertliği, tansiyon ve deri rahatsızlıklarına iyi geldiği ifade ediliyor. Bölgedeki bazı oteller, termal tedavi konusunda eğitim almış uzman personeliyle sağlık turizmine yönelik hizmet veriyor. Pamukkale''''deki termal havuz, yaz-kış ısısı değişmeyen 35 derecelik suyuyla bölgeye gelen turistlerin keyifli zaman geçirmesine de imkan sağlıyor. Antik kent Hierapolis ile iç içe olan Pamukkale, kent merkezine 20 kilometre uzaklıkta. M.Ö. 197 yılında kurulan Hierapolis, Hz. İsa''''nın havarilerinden St. Philip''''in burada öldürülmesi ve onun adına anıt mezar yaptırılması nedeniyle, inanç turizmi açısından da öne çıkıyor. Yapılan kazılarda bulunan tarihi eserler, Hierapolis Arkeoloji Müzesi''''nde sergileniyor. Pamukkale travertenleri ziyaretçilere günün her saatinde değişen ışık efektleri ile unutulmaz güzellikte görsel lezzetler sunuyor. pamukkale çevresinede leodikeia, tripolis gibi antik kentler de var ama en çok ilgiye çekip ziyaretçi akınına uğrayan pamukkale''''nin içinde yeraldığı hierapolis antik kenti oluyor. sularının dinlenme ve şifa amacı taşıması nedeniyle kurulan hierapolis, nüfusu 40 bini aşınca ünü leodikeia''''yı geçmiş. ne varki geçirdiği bir deprem sonucu harabolan kent terkedilmiş, sular kontrolden çıkmış ve bugün hayranlıkla izledğimiz travertenleri oluşturmuş. tarihte kralların yöre güzelliğinden dolayı ömürlerinin son yıllarını geçirmek istedikleri yer olan hierapolis''''te sütunlu saray yolu hamam (bugünkü müze) şifa merkezi rolü üstlenmiş

 

Aktiviteler

  1. Ölüdeniz''''de yamaç paraşütü

1975 metre yükseliğindeki Babadağ''''dan deneyimli bir pilot eşliğinde başlayan serüven 30-40 dakikalık bir uçuştan sonra Belcekız Plajında tamamlanmaktadır. 1700 metre yükseklikteki uçuş noktasına ciplerle gidilmektedir. 25 km’lik toprak ve engebeli yol 50 dakika sürer. 1700 metrede rüzgar yeterli değilse, 1900 metreye çıkılır. Tulum ve kasklar takılarak, pilota ve paraşüte bağlı harness(oturak)a oturulur, pilotun paraşütü çekmesiyle paraşütler şişer, birkaç adımlık koşuyla açılıp yükselinir ve uçmaya başlanır. Deneyimli pilotlar yamaç paraşütüyle 3500 metre yüksekliğe kadar çıkabilmektedir ve havada 5 saat kalınabilmektedir. Yamaç Paraşütü organizasyonu yapan acentalar Ölüdeniz sahilinde bulunmaktadır.

 

  1. Su altı dalışı

Tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapan Fethiye ve yakın çevresi, Akdeniz’in doyumsuz güzelliklerle dolu seçkin beldeleri arasında yer alıyor. Bu bölgenin sualtı hayatı da maceraperestlere eşsiz güzellikler sunuyor. Fethiye sularında bulunan küçük mağaralar çok geniş; çoğunun giriş ve çıkışları da gün ışığı alıyor. Büyük bir kısmına otuz metreden daha sığ derinliklerde rastlanıyor. Fethiye’den teknelerle yapılan günlük dalış turlarında her biri yaklaşık otuz dakika süren iki dalış yapılabiliyor. Özellikle, Fethiye’nin doğusundaki Şahin Burnu’nu geçtikten sonra görülen mağaraların başında Afkule, Türk Hamamı ve Meksikalı Şapkası geliyor. Girişi on metreden başlayan Türk Hamamı Mağarası’na tıpkı bir hamamın kapısından girer gibi giriliyor. Hamam kubbesini andıran tepedeki dairesel yarıktan belli saatlerde içeri süzülen ışık ise eşsiz görüntüler yaratıyor.

  1. Doğa yürüyüşü (Likya yolunda yürüyüş)

Dünyanın en iyi 10 yürüyüş yolundan biri olarak seçilen Likyayolu; Akdeniz’in en bakir koylarından Toros dağlarının zirvelerine, Xanthos, Sdyama, Patara, Olympos, Phaselis gibi Likyanın en önemli antik kentlerine kadar uzanan bir yürüyüş yoludur Başlangıç noktası otelimizin bulunduğu Babadağ''''ın eteğindeki Ovacık köyündedir. Yol, Fethiye''''den Antalya''''ya kadar uzanır.

  1. Kayaköy''''de binicilik

Kaya Köyü ve Ovacık çevresinde atlı gezinti, gerçekten başka bir heyecan vermektedir. At sırtında yaşanacak keyifli yolculuk, ormanda, deniz kenarında ve nehirlerin içinde devam etmektedir. At sırtında, Ovacık’tan başlayıp orman içi patikalarıyla Kayaköy’e kadar devam eden keyifli bir yolculuk yapılabilmektedir.

  1. Jip Safari

Eğlence

  1. Dansöz ve sürprizler eşliğinde Türk Gecesi

Otelimizde tatil dans edip, şark söylemeden olmaz. Türk gecesinde dansözümüz ve ekibi size gerek oryantal gerekse modern Türk dansıyla eğlendirecekler. Biz bize gönlünüzce eğlenebileceğiniz bir gecenin ardından havuzda serinlemek de keyfinize keyif katacak.

  1. Disko ve barlar (Hisarönü ve Paspatur)

Günümüz yabancı ve yerli popüler müzik şarkılarıyla dans pistinden inmek istemeyenler ise otelimize yürüyerek 10dk uzaklıktaki Hisarönü Disko ve Barlar merkezinde, ya da minibüsle 15dk uzaklıktaki Fethiye turistik Paspatur çarşısındaki barlar sokağında canlı müzik veya türküler eşliğinde gecelerine devam edebilirler.

  1. Fethiye kordon ve marina

Fethiye kordonda deniz kenarında yapacağınız yürüyüşle akşam serinliğini hissedebilir, kordonda bulunan cafelerde deniz manzarası eşliğinde çayınızı yudumlayabilirsiniz. Fethiye marina ve hediyelik eşya standlarına da uğramadan geçmemenizi öneriyoruz.

  1. Nargile

Fethiye kordonun devamında bu sene hizmete girmiş olan cafelerde armut koltuklar ve çimenlerin üzerinde denize karşı aromatik nargile çeşitlerinden birini denemeye ne dersiniz?

İletişim Bilgileri :

Google Reklamları

Adres : Ethem Hotel Babadag cad. Oludeniz Ovacik Fethiye

il : Muğla - Fethiye
Telefon : 0 252 616 79 10
Fax : 0 252 616 79 10
Ethem Hotel,  16.6.2009 11:33:58   tarihinde turizm index rehberine eklenmiştir.

Butik Oteller diğer seçenekler için tıklayın

 Ana sayfaYenilerFirma Ekleİletişim  

Otelinizi Ekleyin  |  SeyahatAcentası Ekleyin  |  Seyahat ve Turizm Kampanyaları

  

Ekonomi ve İş Dünyası